Újra lehet pályázni a HR Best Futureproof Organizations kategóriájában

November 14-ig pályázhatnak a vállalatok a legjobb hazai HR gyakorlatokat díjazó HR Best „Futureproof Organizations” kategóriájában. A Microsoft által harmadszor meghirdetett díj célja, hogy a technológia és az ember kooperációját ötvöző jó gyakorlatokat megmutassák a szakmai nyilvánosságnak. Ez annál is inkább fontos, hiszen – mint az Csanak Gabriella marketing- és operatív igazgató, valamint Szentpétery Boglárka HR igazgató október 21-én a HR Festen tartott előadásából is kiderült – a hibrid munkavégzés paradoxonának megoldása lesz az évtized HR kihívása.

November 14-ig még pályázhatnak az érdeklődő vállalatok a magyarországi jó gyakorlatokat díjazó HR Best verseny „Futureproof Organizations” kategóriájában.

 

A Futureproof Organization címet azok a vállalatok nyerhetik el, amelyek a digitális transzformációban élen járva biztosítják „jövőállóságukat”. Ez megvalósulhat az IT/Technológia, a szervezeti és működési keretek, az üzleti modellek, az adatalapú döntéshozatal, a szükséges készségek fejlesztése és az agilis szervezeti kultúra kialakításának szintjén egyaránt.

 

“A Microsoft Magyarország küldetése, hogy a digitális transzformációban segítse a vállalatokat, ehhez pedig nélkülözhetetlen az ember és a technológia együttműködése. Ezért is tartjuk kiemelten fontosnak, hogy megmutassuk azokat a példaértékű és előrevivő modelleket, amelyek közelebb viszik a gazdaság szereplőit a jövő ideális szervezeti felépítéséhez. Nem véletlen, hogy a tavalyi nyertesek között is olyan élenjáró vállalatokat találunk, mint az OTP Bank, a Magyar Telekom és a Richter Gedeon Nyrt.” – mondta el Szentpétery Boglárka, a Microsoft Magyarország HR igazgatója.

 

 

A pályázók a storytelling eszközeivel is bemutathatják a nevezett projekteket, de elvárás, hogy már mérhető eredményeket is fel tudjanak mutatni azokkal kapcsolatban. A legfontosabb értékelési szempontok közé tartozik a digitális eszközök használata, a fenntarthatóság, az innováció, a szinergiák kiaknázása, a munkavállalók bevonása és az adatvezéreltség.

 

A Microsoft Magyarország amellett, hogy kategóriaalapítója a HR Bestnek, rendszeres résztvevője a HR Festnek is, amely Magyarország meghatározó emberierőforrás-rendezvénye. Idén a Microsofttól Csanak Gabriella, marketing- és operatív igazgató és Szentpétery Boglárka HR igazgató tartott előadást az eseményen október 21-én.

 

A két szakember arról beszélt, hogy miközben az emberek rugalmas, bárhonnan végezhető munkára vágynak, ezzel párhuzamosan még több személyes kontaktus után sóvárognak. Éppen ezért a hibrid munka paradoxonának megoldása lesz az évtized kihívása.

 

A Microsoft munkatársai körében végzett felmérés szerint főként a munka-magánélet egyensúlya, a jobb és hatékonyabb fókuszálás, valamint az ingázásra fordított erőforrások csökkenése szól a home office mellett, míg a szociális kapcsolatok, a munkatársakkal való együttműködés és az irodai munkakörnyezet nyújtotta kényelem a leginkább vonzó a bejárásban. Ugyanakkor a munka és a magánélet egyensúlyát, a zavartalanul munkára fordítható időt és az együttműködést egyesek az irodába való bejárás, míg mások az otthonmaradás mellett hozták fel érvként.

 

A hibrid paradoxonra történő megfelelő válaszhoz rugalmasságot segítő szabályokra és technológiákra van szükség – mindez azonban önmagában nem elegendő. Minden vezetőnek el kell gondolkoznia azon, hogy miként tudja újjáépíteni saját maga és az általa képviselt szervezet kapcsolatát a vállalat küldetésével és kultúrájával, a csapatával, valamint a tágabb társadalmi közeggel, amelyben a cég működik – tették hozzá a szakemberek.

 
 
 

Kapcsolódó cikkek

 

Belépés

 

 

Regisztráció